Fundació Pere Tarrés
 
   Facebook Fundació Pere Tarrés    Twitter Fundació Pere Tarrés    Instagram Fundació Pere Tarrés
Inici | Castellano | Contacte | | Intranet | Fundació Pere Tarrés
Estàs a: Inici  > Famílies  > Créixer en família

Famílies | Créixer en família

 

 

La Direcció General de Famílies crea el programa de suport a la parentalitat anomenat "Créixer en família", que té l'objectiu d'orientar, reforçar i donar eines als pares i a les mares de cara a l'educació dels seus fills i filles de 0 a 18 anys. 

"Créixer en família" s'adreça a un perfil ampli i universal de família, ja que parteix de la idea que totes les famílies poden, en algun moment del seu cicle vital, viure situacions que requereixin acompanyament i suport. 

El programa està conduït per persones expertes en educació i dinàmiques familiars i s'estructura en cicles de sis tallers formatius, cadascun dels quals dura dues hores. Hi haurà cicles diferents per a cada grup d'edat: 0-3 anys / 3-6 anys / 6-12 anys / 12-16 anys / 16-18 anys. 

Consulteu més informació del contingut dels cicles de tallers

A més, "Créixer en família" disposa d'un espai en el què les famílies podran trobar informació, i d'un calaix de recursos que els acompanyarà i els donarà eines en la seva tasca educativa. 

Consulteu el web de "Créixer en família"

 

En aquests moments el programa Créixer en família no està actiu. Podeu tenir més informació al web de la Direcció General de Famílies

 

Si vols realitzar la demanda del Créixer en Família pots dirigir-te al correu electrònic: creixerenfamilia@peretarres.org

Si vols més informació sobre aquests programes pots omplir els següents formularis:

Si vols realitzar la demanda del Créixer en Família a la teva entitat/escola/equipament pots fer-ho mitjançant el següent formulari.

Per més informació pots escriure a creixerenfamilia@peretarres.org.

 

CALENDARI D'ACTIVITATS

 

BARCELONA

CATALUNYA CENTRAL

GIRONA

 

BARCELONA

         
Canet de Mar
Dies: 15, 22 i 29 d'octubre; 5, 12 i 19 de novembre
Hores: 17.30-19.30h
Lloc: EBM El Palauet - c. Carles Carqués, s/n
Tancat

Cardedeu
Dies: 29 d'octubre; 5, 12, 19 i 26 de novembre i 3 de desembre
Hores: 17-19h
Lloc: EMB Els Daus - Pg. Marcel.lí Bosch i Massuet, 1
Obert

Llinars del Vallès
Dies: 8, 15, 22 i 29 de novembre; 13 i 20 de desembre
Hores: 17.30-19.30h
Lloc: EBM Petits Estels - c. Ramon Casas, 3
Obert

Terrassa
Dies: 24 i 31 d'octubre; 6, 13, 20 i 27 de novembre
Hores: 18.30-20.30h
Lloc: AMPA Moises - Camí Font de les Canyes, 27
Obert
 
Barberà del Vallès
Dies: 24 i 31 d'octubre; 7, 14, 21 i 28 de novembre
Hores: 17.30-19.30h
Lloc: Espai d'atenció a la petita infància i família - c. Nemesi Valls, 37
Obert

Barcelona
Dies: 9 i 23 d'octubre; 6, 20 i 27 de novembre i 4 de desembre
Hores: 16.15-18.15h
Lloc: CEIP Turó del Cargol - c. Coll del Portell, 56
Tancat

Barcelona
Dies: 15, 22 i 29 d'octubre; 5, 12 i 19 de novembre
Hores: 17.30-19.30h
Lloc: Escola La Maquinista - c. Sao Paulo, 1
Tancat

Barcelona
Dies: 25 d'octubre; 8, 15, 22 i 29 de novembre i 13 de desembre
Hores: 17.30-19.30h
Lloc: Escola Concepció - Ptge. de Pla, 2
Obert

Polinya
Dies: 24 d'octubre; 7, 14, 21 i 28 de novembre; 12 de desmbre
Hores: 16.45-18.45h
Lloc: Escola Polinyà - c. Lleida, s/n
Obert

Ripollet
Dies: pendent
Hores: pendent
Lloc: Escola Enric Tatché i Pol - c. Pau casals, 101
Obert

Santa Coloma de Gramanet
Dies: 22 i 29 d'octubre i 5, 12, 19 i 26 de novembre
Hores: 19-21h
Lloc: Escola Sagrada Família - c. Aragó, 4
Obert

 
Badalona
Dies: 17 i 25 d'octubre; 7, 15, 21 i 29 de novembre
Hores: 18.30-20.30h
Lloc: Escola Jungfrau - c. Vila Vall-llebrera, s/n
Tancat

Barcelona
Dies: pendent
Hores: 10-12h
Lloc: Centre Cívic Font de la Guatlla - c. Rubí rubén, 24-26
Obert

Barcelona
Dies: 22 i 29 d'octubre; 5, 12, 19 i 26 de novembre
Hores: 18-20h
Lloc: Ludoteca Guitard - c. Guitard, 90
Obert

Cornellà
Dies: 20 i 27 d'octubre; 9, 16, 23 i 30 de novembre
Hores: 16.45-18.45h
Lloc: Escola Martinet - c. Marinet, 1
Obert

Lliçà de Vall
Dies: 18 i 25 d'octubre; 8, 15, 22 i 29 de novembre
Hores: 17-19h
Lloc: Serveis Socials
Tancat

Mataró
Dies: 3, 10, 17 i 24 d'octubre; 7 i 14 de novembre
Hores: 10-12h
Lloc: Centre Obert Municipal Pla d'en Boet - Ptge. Pau Clarís, 31
Tancat

Mollet
Dies: pendent
Hores: pendent
Lloc: Casal Obert mollet - c. Cristobal Colon 1
Obert

Sabadell
Dies: 26 d'octubre; 9, 23 i 30 de novembre; 14 de desembre
Hores: 15.30-17.30h
Lloc: Escola Miquel Martí i Pol - c. Cervantes, 90
Obert

Tordera
Dies: 19 i 26 d'octubre; 9, 16, 23 i 30 de novembre
Hores: 17-19h
Lloc: Centre Obert El Caliu - c. Santiago Rossinyol, 20
Tancat

Vilanova i la Geltrú
Dies: 6, 13 20 i 27 de novembre i 4 i 12 de desembre
Hores: 17.15-19.15h
Lloc: CM Vilanova - pg. Marítim marítim, 63
Obert

Vilanova i la Geltrú
Dies: 17, 24 i 31 d'octubre; 7, 14 i 21 de novembre
Hores: 17-19h
Lloc: Escola La Ginesta - Rbla. Pep Ventura, 2
Tancat
Barcelona
Dies: 3, 10, 17 i 24 d'octubre; 7 i 14 de novembre
Hores: 19-21h
Lloc: Escola Lexia - c. Gomis, 102
Tancat

Granollers
Dies: pendent
Hores: pendent
Lloc: IES Escola Municipal de Treball - c. Roger de Flor, 66
Obert

Olesa de Montserrat
Dies: 30 d'octubre; 6, 13, 20, 27 de novembre i 4 de desembre
Hores: 17-19h
Lloc: Centre Obert CAIA Olesa de Montserrat - c. Mallorca, 6
Obert

Sabadell
Dies: 2, 9, 16, 23 i 30 d'octubre i 6 de novembre
Hores: pendent
Lloc: CJ Espai Jove Can Puiggener - Pl. del Primer de de Maig, 1
Tancat

Sant Feliu de Codines
Dies:19 i 26 d'octubre; 9, 16, 23 i 30 de novembre
Hores: 18-20h
Lloc: IES Manuel Carrasco i Formiguera - c. Consell de Cent, s/n
Tancat

Santa Coloma de Gramanet
Dies: pendent
Hores: 18-20h
Lloc: Casal Dels Infants Santa Coloma de Gramenet - c. Pirineus, 32
Obert

 
Montcada i Reixac
Dies: 26 d'octubre; 2, 9, 16, 23 i 30 de novembre
Hores: 18.30-20.30h
Lloc: Casal Cívic Montcada i Reixac - rbla. Països catalans, s/n
Obert

 

 

CATALUNYA CENTRAL

       
El Bruc
Dies: 10, 17 i 24d'octubre; 7, 14 i 21 de novembre
Hores: 19-21h
Lloc: E.B.M. La Cadireta - C. Joan Ponç, 2
Tancat

Masquefa
Dies: 25 d'octubre; 8, 15, 22 i 29 de novembre; 13 de desembre
Hores: 15-17h
Lloc: EBM La Baldufa - C. Rogelio Rojo, 30
Obert

Piera
Dies: 19 i 26 d'octubre; 9, 16, 23 i 30 de novembre
Hores: 15-17h
Lloc: Lligams, Espai d'Acompanyament Familiar - C. Major, 42
Tancat
Sant Sadurní d'Anoia
Dies: 11, 18 i 25 d'octubre; 8, 12 i 22 de novembre
Hores: 19.30-21.30h
Lloc: Escola la Pau - C. Salvador Espriu, s/n
Tancat

Vilanova del Camí
Dies: 5, 19 i 26 d'octubre; 9, 16 i 23 de novembre
Hores: 15-17h
Lloc: Espai familiar el Cireret - C. Alfons XIII, s/n
Tancat

 
Sant Cugat Sesgarrigues
Dies: 26 d'octubre; 9, 16, 23 i 30 de novembre i 14 de desembre
Hores: 19-21h
Lloc: Escola Les Vinyes - C. La Masia s/n
Obert

Santa Margarida de Montbui
Dies: 29 d'octubre; 5, 12, 19 i 26 de novembre i 3 de desembre
Hores: 17-19h
Lloc: Escola Antoni Gaudi - c. De la Tossa, 46
Obert
Manresa
Dies: 1, 8, 15 i 22 d'octubre; 5 i 12 de novembre
Hores: 17.15-19.15h
Lloc: Escola Pare Algué - C. Jacint Verdaguer, 16-22
Tancat

Manresa
Dies: 10, 17 i 24d'octubre; 7, 14 i 21 de novembre
Hores: 15-17h
Lloc: Col·legi Ave Maria - C. Major, 54-56
Tancat

Sallent
Dies: 11, 18 i 25 d'octubre; 8, 15 i 22 de novembre
Hores: 17.30-19.30h
Lloc: Escola Pública Sallent - Pg. Biblioteca, 3
Tancat

 

GIRONA

       
Lloret de Mar
Dies: 2, 9, 16, 23 i 30 d'octubre i 6 i 10 de novembre
Hores: 15-17h
Lloc: LLar d'infants Els Pops - C. Josep Pla i Casadevall, 2
Tancat

 
Girona
Dies: 9, 16, 23 i 30 d'octubre i 6 i 13 de novembre
Hores: 17-19h
Lloc: Escola FEDAC Sant Narcís - C. Pare Coll, 3
Tancat

Lloret de Mar
Dies: 18 i 25 d'octubre i 8, 12 i 22 de novembre
Hores: 17-19h
Lloc: Llar d'infants Els Pops - C. Josep Pla i Casadevall, 2
Tancat

Perelada
Dies: 10, 17, 24 i 31 d'octubre; 7 i 14 de novembre
Hores: 18-20h
Lloc: Escola Perelada - Avda. Constitució, s/n
Tancat
Colera
Dies: 18 i 25 de setembre; 2, 9, 16 i 23 d'octubre
Hores: 17-19h
Lloc: Escola Puig d'Esquers - C. del Mar, 77
Tancat

Porqueres
Dies: 26 d'octubre; 2, 9, 16, 23 i 30 de novembre
Hores: 15-17h
Lloc: Biblioteca Carles Fontserè - C. Balmes, 27
Obert

Torroella de Montgrí
Dies: pendent
Hores: 18-20h
Lloc: Escola Guillem de Montgrí - c. del Roser 81-83
Obert
Olot
Dies: 16, 23 i 30 d'octubre; 6, 13 i 20 de novembre
Hores: 19-21h
Lloc: Institut Municipal d'educació i joventut d'Olot - Avda. Sant Joan de les Abadesses, 22
Tancat

Sils
Dies: 20 i 27 de setembre; 4, 11, 18 i 25 d'octubre
Hores: 19.30-21.30h
Lloc: Institut de Sils - C. Josep Carreras, s/n
Tancat

Torroella de Montgrí
Dies: 15, 22 i 29 d'octubre; 5, 12 i 19 de novembre
Hores: 20.30-22.30h
Lloc: Institut Montgrí - c. del Roser 81-83
Tancat

 

 



© Fundació Pere Tarrés | Avís legal | Mapa de la web | Accessibilitat | Contacte